Technik archiwista

logo1.pngCykl kształcenia: 2 lata – 4 semestry
Tryb nauki: niestacjonarny
System zaoczny: zajęcia realizowane są w soboty i niedziele co dwa tygodnie
Symbol cyfrowy zawodu: 441403

Szkolny plan naucznia – technik archiwista

Charakterystyka: Absolwent po ukończeniu kształcenia w zawodzie technik archiwista osiągnie  umiejętności w zakresie:

• zakładania, organizowania i prowadzenia archiwum;
  • gromadzenia, przechowywania i udostępniania zasobu archiwalnego;
  • obsługi komputerowego systemu informacji archiwalnej;
  • zarządzania dokumentacją w kancelariach urzędach i innych jednostkach
  • organizacyjnych

Perspektywy zatrudnienia: Absolwenci szkoły mają możliwość podjęcia pracy w: archiwach zakładowych, archiwach urzędów państwowych i samorządowych, muzeach, bankach, szpitalach, sądach, kancelariach prawnych i notarialnych, prywatnych firmach zajmujących się wykonywaniem usług archiwizacyjnych oraz na bazie uzyskanych uprawnień zawodowych podjęcia własnej działalności gospodarczej.

W trakcie nauki Słuchacze zdają egzamin zawodowy potwierdzający kwalifikacje w zawodzie organizowany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku z następującej kwalifikacji:
K1 –
Organizacja i prowadzenie archiwum  (EKA.02.)
K2 –
Opracowywanie materiałów archiwalnych ( EKA.03.)

Po zdaniu egzaminu zawodowego  potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie słuchacz uzyskuje tytuł zawodowy oraz ,,Suplement Europass’’, który potwierdza zdobyte kwalifikacje i umożliwia zdobycie pracy w krajach UE.